Nowości  Medioznawstwo    
 


Medioznawstwo.pl > Money.pl przejmuje Favore.pl

2008-04-02 Money.pl przejmuje Favore.pl

Grupę kapitałową serwisów biznesowych Money.pl powiększy porównywarka ofert usług Favore.pl.

Z Favore korzysta już z niej ok. 170 tys. unikalnych użytkowników, a serwis ma zarejestrowanych ponad 23 tys. ofert usługodawców z całego kraju.

Spółka Money objęła 70% pakiet udziałów w Favore Sp. z o.o. Pozostałe udziały posiadają nadal pomysłodawcy i założyciele porównywarki:

  • Mateusz Seifert,
  • Maciej Dyczkowski,
  • Marcin Mikołajczyk.

Serwis Favore daje możliwość publikowania i wyszukiwania ofert usług - udostępnia platformę dla usługodawców i usługobiorców pozwalając tym pierwszym efektywnie zarządzać swoją ofertą, a tym drugim - skutecznie znaleźć odpowiedniego oferenta. Internautom umożliwia wyszukiwanie usług po nazwie, cenie, lokalizacji, kategorii, a nawet dostępności w danym dniu. Z kolei firmom udostępnia panel zarządzania usługami, gdzie można m.in.: prowadzić kalendarz (w tym - umieszczać informacje o urlopach i przerwach), zarządzać rezerwacjami i opiniami oraz komunikować się przez wewnętrzny system wiadomości.

"Inwestycja w Favore to kolejny krok w rozwijaniu grupy internetowej Money. Favore wypełnia lukę w obszarze informacji biznesowej online w modelu B2C. Serwis gromadzi wokół siebie najbardziej aktywnych przedsiębiorców, a jednocześnie jest szybko zdobywającym popularność narzędziem dla wszystkich Internautów." - powiedział Arkadiusz Osiak, prezes zarządu Money.pl Sp. z o.o.

"Rozmowy z potencjalnymi inwestorami trwały kilka miesięcy. Zdecydowaliśmy się na inwestycję Money ze względu na potencjał biznesowy, który niesie grupa Money. Mamy bardzo konkretne plany dotyczące dynamicznego rozwoju Favore" – powiedział Marcin Mikołajczyk, prezes zarządu Favore Sp. z o.o.

Spółka Money prowadzi jeden z najpopularniejszych portali w polskim Interneciew kategorii biznes/finanse/prawo (2,4 mln użytkowników - Megapanel PBI/Gemius, próba: styczeń 2008). Jej głównym udziałowcem jest niemiecka grupa wydawnicza Handelsblatt. W 2006 roku firma została uznana za jedną z najdynamiczniej rozwijających się spółek technologicznych Europy Środkowo-Wschodniej (7. miejsce w rankingu "Technology Fast 50", Deloitte).

Money konsekwentnie rozwija grupę kapitałową biznesowych serwisów internetowych. Inwestuje w spółki takie jak:

  • Legalsupport (serwis e-prawnik.pl)
  • DigitalAll (m.in. eporadniki.pl),
oraz tworzy własne:
  • sieć reklamy kontekstowej Businessclick,
  • MyStock - społeczność inwestorów giełdowych.

Spółka Money powstała we Wrocławiu. Obecnie zatrudnia ponad 60 osób we Wrocławiu oraz w Warszawie. W 2007 roku wypracowała 16 mln zł przychodu i osiągnęła zysk EBITDA w wysokości 2,3 mln złotych. Jej źródłami przychodów są reklama online i sprzedaż produktów finansowych.

Wsparcie

Wesprzyj dalszy rozwój serwisu internetowego Medioznawstwo.pl. Nie blokuj i reaguj na reklamy, sprawdź poniższe strony naszych partnerów. W ten sposób zapewniasz sobie dalsze informacje o mediach i medioznawstwie za darmo.

Medioznawstwo.pl na serwisach społecznościowych: