Nowości  Medioznawstwo    
 


Medioznawstwo.pl > Nowa mobilna strona główna WP

2013-06-04 Nowa mobilna strona główna WP

Portal internetowy Wirtualna Polska udostępnił całkowicie przebudowaną mobilną wersję swojej strony głównej.

Mobilna strona główna WP dostępna jest pod adresem m.wp.pl. Dostosowana jest do urządzeń mobilnych, takich jak telefony komórkowe lub tablety.

"Pozycja lidera mobile zobowiązuje. Tworząc nową stronę główną chcieliśmy oddać internautom produkt, który nie tylko spełni oczekiwania milionów naszych użytkowników, ale też wyjdzie naprzeciw ich nawykom i potrzebom. Dlatego sprawdziliśmy, jak nasi m-internauci korzystają z sztandarowego serwisu WP.PL i na tej podstawie wprowadziliśmy udogodnienia, które, mam nadzieję, przyczynią się do jeszcze większego zadowolenia z naszej witryny. - powiedział Paweł Janecki, Kierownik Zespołu Portal dla Komórek Wirtualnej Polski.

Nowa m-strona główna Wirtualnej Polski dedykowana jest wszystkim typom urządzeń mobilnych dostępnych na polskim rynku - feature phone'om, smartfonom i tabletom. Dzięki zastosowaniu HTML5 i CSS3, witryna jest w pełni skalowalna i wyświetla się zgodnie z możliwościami, jakie oferują te urządzenia. W przypadku tabletów i smartfonów z ekranami o dużej rozdzielczości, serwis dostępny jest w widoku dwukolumnowym, na telefonach z mniejszymi wyświetlaczami - w wersji jednokolumnowej.

Kolejną zmianą na przebudowanej stronie WP.PL jest wprowadzenie nowego rodzaju nawigacji. Wykorzystano wygodne i lubiane przez mobilnych użytkowników przewijanie w bok typu "swipe".

"Postawiliśmy na prostotę nawigacji i łatwość w odnajdywaniu poszczególnych treści w całej nowej witrynie. Wiedząc, że ukrywanie informacji pod zakładkami, wymuszającymi na użytkowniku dodatkowe czynności (np. dodatkowe 'tapnięcia'), nie sprawdza się, maksymalnie wyeksponowaliśmy najważniejsze newsy. Wprowadziliśmy też nowy sposób dotarcia do wiadomości dodatkowych, za pomocą przewijania typu 'swipe'" - powiedział Dawid Gajek, Specjalista ds. Serwisów Mobilnych WP.PL.

Zmienił się również sposób wyświetlania zdjęć, które prezentowane są w wyższej jakości, jednak dzięki zastosowaniu optymalizacji transferu danych, zmiana ta nie wpływa na proces ładowania strony.

Wirtualna Polska notuje ponad 200 milionów odsłon mobilnych miesięcznie (za: Megapanel PBI/ Gemius, marzec 2013). Portal udostępnił już ponad 30 serwisów dedykowanych urządzeniom przenośnym i 20 aplikacji mobilnych na 4 systemy operacyjne (Android, iOS, Windows Phone, Symbian), które zostały pobrane jak dotąd blisko 2 mln razy.

Wsparcie

Wesprzyj dalszy rozwój serwisu internetowego Medioznawstwo.pl. Nie blokuj i reaguj na reklamy, sprawdź poniższe strony naszych partnerów. W ten sposób zapewniasz sobie dalsze informacje o mediach i medioznawstwie za darmo.

Medioznawstwo.pl na serwisach społecznościowych: