Nowości  Medioznawstwo    
 


Medioznawstwo.pl > Ponad 200 milionów odsłon serwisów mobilnych WP

2013-04-02 Ponad 200 milionów odsłon serwisów mobilnych WP

W marcu 2013 roku serwisy mobilne Wirtualnej Polski przekroczyły próg 200 milionów odsłon.

Portal WP rozwija się w dziedzinie mobile już od 2007 roku.

"Według Aegis Media i Hypermedia Isobar w minionym roku już 5,5 miliona Polaków regularnie korzystało z sieci w telefonie. Nie ma wątpliwości, liczba ta będzie dynamicznie rosła. Ruch w mobile'u napędzają, oczywiście, smartfony. Szacuje się, że z końcem 2013 roku urządzeń tych będzie w naszym kraju 13 milionów. Jest o co walczyć. Potencjał rynku mobilnego dostrzegliśmy 5 lat temu i od tej pory konsekwentnie realizowaliśmy założenia biznesowe związane z tym obszarem. Próg 100 milionów odsłon serwisów mobilnych przekroczyliśmy z początkiem 2012 roku, teraz, w ciągu 12 miesięcy, zanotowaliśmy ich aż 205 milionów. To duży sukces." - powiedział Grzegorz Tomasiak, prezes zarządu Wirtualnej Polski.

O tym, jak dynamicznie rozwija się ten sektor świadczy m.in. porównanie liczby odsłon serwisów mobilnych Wirtualnej Polski rok do roku - to wzrost aż o 94%.

Jak zapewniają przedstawiciele portalu mobile jest dla WP jednym z kluczowych obszarów. Spółka rozwija zarówno mobilne wersje przeglądarkowe serwisów, systematycznie wdrażając w nich technologie HTML5 i CSS, jak też aplikacje.

Użytkownicy mają w tej chwili do dyspozycji 30 serwisów mobilnych WP. Wirtualna Polska udostępnia ponadto 19 aplikacji mobilnych na cztery systemy operacyjne - Android, iOS, WP7 oraz Symbian. Liczba pobrań aplikacji WP przekroczyła dotąd 1,78 miliona.

Wsparcie

Wesprzyj dalszy rozwój serwisu internetowego Medioznawstwo.pl. Nie blokuj i reaguj na reklamy, sprawdź poniższe strony naszych partnerów. W ten sposób zapewniasz sobie dalsze informacje o mediach i medioznawstwie za darmo.

Medioznawstwo.pl na serwisach społecznościowych: