Nowości  Medioznawstwo    
 


Medioznawstwo.pl > Przewodniki turystyczne Lonely Planet wchodzą do Polski

2016-04-27 Przewodniki turystyczne Lonely Planet wchodzą do Polski

Na polski rynek wchodzi marka Lonely Planet - jeden z największych światowych wydawców przewodników turystycznych.

Markę Lonely Planet wprowadzi do Polski wydawnictwo Pascal, które już od kilkudziesięciu lat wydaje przewodniki turystyczne.


Logo Lonely Planet

Marka Lonely Planet powstała w 1972 roku. Założycielami wydawnictwa byli Tony i Maureen Wheeler. Zaraz po ślubie wyruszyli oni w daleką podróż przez Azję do Australii. Zajęło im to kilka miesięcy, a zaowocowało napisaniem pierwszego przewodnika "Across Asia on the Cheap". Od tego czasu pod marką Lonely Planet sprzedano na całym świecie 120 milionów książek (w 11 językach).

"Lonely Planet to od czterdziestu lat wiodące wydawnictwo turystyczne, które w swoich przewodnikach gwarantuje inspirujące i sprawdzone informacje dla osób, które planują podróż, są w drodze czy też uwielbiają czytać przewodniki we własnym fotelu. Nasi pisarze są ekspertami w swojej dziedzinie, gdyż opisane ścieżki przeszli na własnych nogach i to właśnie nimi się zachwycili." - powiedziała Clare Mercer, dyrektor działu międzynarodowych licencji w Lonely Planet.

Pierwsze przewodniki turystyczne Lonely Planet na polskim rynku obejmą Gruzję, Grecję, Toskanię, Kretę i Wyspy Kanaryjskie. Dostępne one będą w drugim kwartale 2016 roku.

"Zawsze chcieliśmy wprowadzić do Polski publikacje Lonely Planet. My sami jak i nasi autorzy wyrośliśmy na tych przewodnikach. To dla nas swoisty Święty Graal. Musieliśmy tylko poczekać na zmianę strategii wydawniczej firmy, która ograniczyła liczbę tłumaczeń." - powiedziała Agnieszka Hetnał, redaktor naczelna Pascala.

Wsparcie

Wesprzyj dalszy rozwój serwisu internetowego Medioznawstwo.pl. Nie blokuj i reaguj na reklamy, sprawdź poniższe strony naszych partnerów. W ten sposób zapewniasz sobie dalsze informacje o mediach i medioznawstwie za darmo.

Medioznawstwo.pl na serwisach społecznościowych: