Nowości  Medioznawstwo    
 


Medioznawstwo.pl > Wirtualna Polska ma drugą farmę fotowoltaiczną zasilającą serwery

2021-07-02 Wirtualna Polska ma drugą farmę fotowoltaiczną zasilającą serwery

Wirtualna Polska kupiła dużą farmę fotowoltaiczną o mocy 3 MW na Dolnym Śląsku.

Jest to druga tego typu instalacja WP. W kwietniu 2021 firma uruchomiła bowiem pierwszą, jeszcze testową farmę fotowoltaiczną na dachu jednej ze swoich serwerowni.


Nowa farma fotowoltaiczna Wirtualnej Polski (grafika: WP)

Druga farma fotowoltaiczna na Dolnym Śląsku zajmuje powierzchnię ponad 5 ha. Jej łączna moc paneli to 3 MW. Farma kosztowała 12,4 mln zł.

"To kolejny krok w realizacji strategii neutralności klimatycznej." - poinformowała Wirtualna Polska w komunikacie prasowym.

Obecnie energia słoneczna pokrywa niemal w połowie zapotrzebowanie Wirtualnej Polski na zasilanie jej serwerowni. Od 2023 roku wszystkie centra danych Wirtualnej Polski mają być zeroemisyjne.

Na stronie głównej Wirtualna Polska umieściła licznik, który pokazuje, o ile dzięki farmom fotowoltaicznym WP oraz wprowadzonym zmianom, spadła emisja CO2 do atmosfery. Dodatkowo, użytkownicy portalu WP.pl oraz ponad 20 serwisów należących do WP, mogą włączyć tzw. tryb ciemny. Pozwala on m.in. na oszczędność energii w urządzeniach wykorzystujących ekrany typu OLED, na przykład w telefonach komórkowych.

Wsparcie

Wesprzyj dalszy rozwój serwisu internetowego Medioznawstwo.pl. Nie blokuj i reaguj na reklamy, sprawdź poniższe strony naszych partnerów. W ten sposób zapewniasz sobie dalsze informacje o mediach i medioznawstwie za darmo.

Medioznawstwo.pl na serwisach społecznościowych: